Рекомендації педагогам

Як спілкуватися з агресивною дитиною?

Агресія – це поведінка, направлена на злодіяння шкоди. Не завжди вона буває відкритою. Часто діти проявляють приховану агресію шляхом негативізму, образ, недоречних жартів.

Причини агресії – це найчастіше фрустрація (неможливість задовольнити якусь потребу). Проте, часто дитина стає агресивною через брак внутрішніх ресурсів (емоційне виснаження, втома тощо). Є діти, для яких агресія – це копіювання поведінки дорослих (частіше всього батьків).

Як себе поводити вчителю?

1) Агресію легше попередити, ніж зупинити. Важливо вчасно відволікти дитину при перших проявах агресії: дати завдання, запросити до гри, групового обговорення.

2) Хвалити дитину за примірну поведінку,а демонстративно – негативну поведінку ігнорувати.

3) Зберігати спокій, не підвищувати тон голосу. Обговорювати поведінку дитини слід в спокійній атмосфері, наодинці.

4) Показати дитині соціально – прийнятні засоби виплеску агресії (малюнок, лист, спортивні вправи).

5) Вчити дитину саморегуляції та відповідальності. Найпростіше це зробити, залучивши бунтівника до соціально-корисної справи. Нехай така дитина відповідає за організацію порядку в класі, позашкільних заходів та тому подібне. Це підвищує організованість, самооцінку учня.