Повернутися до звичайного режиму

Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями

У 2000 році на Всесвітньому саміті з боротьби проти раку у Парижі для об’єднання зусиль міжнародного співтовариства у протидії онкологічним хворобам було вирішено оголосити 4 лютого Всесвітнім днем боротьби з раковими захворюваннями.

Попри те, що онкологію вважають молодою наукою, яка стала стрімко розвиватися лише в минулому столітті, згадки про ракові захворювання відомі з дуже давніх часів. При цьому, як виявилося, страждали на рак не лише люди, а й тварини. Наприклад, в деяких рештках кісток динозавріввченізнаходили ознаки ракових пухлин.

Дослідження єгипетських мумій теж показало наявні випадки різних видів онкологічних новоутворень в їхніх кістках та тілі. Але в давніх єгипетських папірусах, які описують різні хвороби, немає жодного натяку на рак. Це пов’язують передусім з тим, що випадки таких хвороб були нечисленними у зв’язку з низькою тривалістю життя – як відомо, ризик захворіти на рак підвищується з віком.

Давньогрецький лікар Гіппократ, що жив у V столітті до нашої ери, вже визначав серед інших захворювань ракові та вважав, що якщо вони вразили внутрішні органи, краще взагалі не проводити ніякого лікування, бо будь-яке втручання скорочує життя хворого. Саме Гіппократу належить введення в обіг терміну «рак».

Кiлькiсть переглядiв: 54