Освітня акція «Книжковий марафон: через рядки до серця»
Запрошуємо учнів 1–9 класів та педагогів, які працюють з ними, долучитися до освітньої акції «Книжковий марафон: через рядки до серця», яка триватиме з 4 по 28 березня 2025 року.
З 2022 року Департамент освіти реалізує проєкт «Славетні ювілеї видатних українців», у межах якого учасники освітнього процесу створюють творчі роботи, присвячені видатним письменникам, освітянам і науковцям, які зробили значний внесок у розвиток науки й культури в Україні. Ця традиція продовжується й цьогоріч, підкреслюючи незмінну цінність українського слова та патріотизму. Саме тому серед номінацій передбачені творчі завдання, присвячені українським письменникам-ювілярам 2025 року.
Важливо:
1) Вихованці та освітяни закладів дошкільної освіти участі в цій акції не беруть.
2) Вихованці закладів позашкільної освіти можуть долучитись до ініціативи відповідно до зазначеної вікової категорії (1–9 класи).
Номінації для участі
1. «Книга чи фільм» – порівняння книги українського письменника та її екранізації: що краще та чому? Формат – відео тривалістю до 3 хвилин.
2. «Книга в кадрі» – створення короткого буктрейлера до твору українського письменника-ювіляра 2025 року у стилі анонсу фільму. Формат – відео тривалістю до 2 хвилин.
3. «Книга в трьох реченнях» – учасник малює обкладинку та переказує будь-яку книгу українського письменника-ювіляра 2025 року лише трьома реченнями, щоб зацікавити інших її прочитати. Формат – фото учасника з малюнком, окремо малюнок та три речення, записані на відео або написані власноруч. Тривалість відео – 1 хвилина.
4. «Книга, що об'єднала сім’ю» – спільна родинна розповідь про книгу українського автора, яку читали разом усією родиною. Формат – відео тривалістю до 3 хвилин.
5. «Три книги, які змінюють життя» – відеоогляд з особистим рейтингом книг українських авторів і поясненням, чому їх варто прочитати. Формат – відео тривалістю до 3 хвилин.
6. «Гра за книгою» – розробка настільної гри або квесту на основі сюжету книги українського автора. Формат – фото або відеопідтвердження процесу створення гри та її використання.
7. «Книга для захисника» – учасник обирає книгу українського автора, яка здатна підтримати, надихнути або зігріти душу захисникам України. У відео необхідно пояснити, чому саме ця книга стане особливим подарунком для воїна. Передаючи її до шпиталю (або даруючи захиснику або захисниці в місті), учасник додає рукописного листа зі словами підтримки. Лист має бути охайним, щирим і написаним без помилок.
8. «Книжкова аптечка» – колективна робота від закладу освіти – учасники готують добірку книг українських письменників, що допомагає впоратися зі стресом, пережити складні моменти, додає мотивації, та передають цю добірку у шпиталь.
Загальні вимоги до робіт
1) Актуальність. Матеріали мають бути актуальними (сфотографованими, відзнятими під час проведення акції), відповідати меті та тематиці акції. Роботи з попередніх ініціатив, навіть аналогічних за змістом, не публікуватимуться в наших соціальних спільнотах.
2) Використання ШІ не дозволяється. Ми сподіваємось, що серце підкаже вам необхідні слова без використання допоміжних програм та платформ.
3) Формат:
✓ горизонтальне відео (формат .mp4),
✓ фото (до 3 у форматі .jpg чи .png).
4) Авторство: на роботі або в супровідному тексті варто зазначити ім’я, прізвище, клас/посаду, заклад освіти, район, номінацію.
5) Мова тільки державна.
Просимо надсилати роботи до 27 березня 2025 року на електронну адресу kharkiv.challenges@ukr.net. Матеріали також можна розміщувати у своїх спільнотах із позначенням спільноти Департаменту освіти Харківської міської ради та хештегом #Книжковий_марафон_Харків_2025.
Кращі роботи будуть опубліковані на офіційній сторінці Департаменту у Facebook або в телеграм-каналі «Харків надихає»