Профілактика
Профілактика (віддав.-гр.πρόφύλακτικός — «запобіжний») — попередні заходи для недопущення чого-небудь.
Профілактика негативних проявів в учнівському середовищі це важливий напрямок в діяльності закладів освіти. Негативні прояви – це явище неоднозначне: від звички запізнюватися на уроки до проявів агресії та протиправних суспільних дій. Над попередженням таких явищ щоденно працюють вчителі, класні керівники, спеціалісти психологічної служби, педагоги – організатори.
Превентивна робота закладу проводиться з питань профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, ВІЛ-інфекції, пропаганди здорового способу життя, заходи щодо попередження споживання наркотичних речовин, слабоалкогольних, алкогольних напоїв, щодо формування здорового способу життя та відповідального ставлення до репродуктивного здоров’я та його збереження.
Проводяться просвітницькі заходи з профілактики негативних проявів в учнівському середовищі та превентивного виховання «Профілактика булінгу в учнівському середовищі». Правоохоронці надають інформацію про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, види і підстави адміністративної відповідальності малолітніх осіб. Працівники поліції дають змістовні відповіді на запитання учнів, що таке булінг, його основні прояви та форми, попереджують, до яких наслідків може привести замовчування дитиною факту вчинення відносно неї фізичного та морального насилля, дають поради, як уникати булінгу та яка відповідальність передбачена за нього. Під час правових бесід поліцейські акцентують увагу на питаннях щодо основних правил безпечної поведінки, розповідають про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність і як їх уникнути.
Має такі напрямки:
Побудова безпечного середовища без конфліктів
16 днів активізму проти насильства
Протидія булінгу
Суїцидальна превенція
Кібербезпека
Профілактика здорового способу життя
Профілактика психоемоційного вигорання
Профілактика вживання психоактивних речовин