Повернутися до звичайного режиму

Профілактика психоемоційного вигорання

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Вигоряння.jpg

Профілактика психоемоційного вигорання передбачає турботу про фізичне та емоційне здоров'я, встановлення здорових меж між роботою чи навчанням та особистим життям, а також звернення за допомогою до професіоналів у разі потреби. Ключовими аспектами є фізична активність, правильне харчування, достатній відпочинок та сон, а також уникнення стресових ситуацій.

Безхмарне та безмірне:
книги, що повернуть тобі відчуття щастя

Упродовж десятиліть світ мав єдиний спосіб вимірювання щастя. Звикли, що гроші дорівнюють щастю. Однак це не єдиний показник нашого щастя. На жаль, саме так ми й оцінювали свій рівень щастя в минулому, сприймаючи дохід як замінник щастя, добробуту й рівня життя. А щастя — ні. Щастя суб’єктивне. Важливо те, як ви відчуваєте своє життя. Саме це має значення. Думаю, лише ви можете розсудити, щасливі ви чи ні. 20 березня кожного року світ відзначає молоде, проте важливе свято – Міжнародний день щастя (International Day of Happiness). З цієї нагоди підбірка книг про щастя для Вас.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Книги про щастя. Список.jpg

Як стати щасливим, і що все ж таки потрібно для цього робити? Це питання хвилює ледь не кожну людину, але не всі при цьому хочуть працювати над собою та самовдосконалюватися.

Про те, як бути щасливим тут і зараз, розповідають найкращі фахівці, які довгий час досліджували це прекрасне почуття. Вони подарували світові унікальні книги, що стануть справжнім відкриттям для тих, хто вже давно шукає гармонію, радість і задоволення від кожного прожитого дня. Якщо ви готові змінювати своє життя на краще, то вам обов’язково потрібно прочитати ці історії.

Всі ці книги якоюсь мірою допоможуть кожному з вас віднайти в собі справжні та щирі почуття любові та радості, натхнення та наснаги, гармонії та щастя. Також ми відшукали для деякі цитати з цих прекрасних путівників, щоб ще більше ними зацікавити.

Для всіх:

«Щастя — це єдина річ, яка не стає меншою, коли нею ділишся» —«Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу", Мік Вікінг

Автор якнайкраще описав складові почуття щастя, взявши для прикладу досвід інших людей. Після прочитання читач сам зможе визначити, що для нього означає щастя і як віднайти його у своїй душі. А чого тільки варті ілюстрації та фото з різних країн! Вони обов’язково створять особливу атмосферу, яка перенесе кожного в світ радості й любові.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Маленька книга люке.jpeg

"Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи" Мік Вікінг. Чи знаєте ви, що таке хюґе? Це чудернацьке і зовсім незвичне для нас слово криє в собі дивовижну філософію і сенс життя для мільйонів. Як не дивно, саме данці, найщасливіші люди світу, вигадали цей термін. Хюґе – це натхнення та здатність насолоджуватися кожним моментом, це любов до всього світу та можливість бачити красу в дрібничках. У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, який робить данців найщасливішою нацією в світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців — завдання, що під силу лише Міку Вікінґу.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Маленька книга Хюге_як жити добре по-данськи.jpeg

«Фахівці стверджують, що заперечення поганих почуттів навпаки підсилює їх. Якщо ж їх визнати, це сприятиме відновленню гарного настрою»—«Проект Щастя» Рубін Гретхен

Авторка започаткувала свій проект для того, щоб згодом надихнути кожного на створення свого, такого ж особливого та унікального. Адже у всіх людей рецепт щастя різний, тому книга лише наштовхує на те, щоб ми нарешті звернули увагу на дрібниці та знайшли власну радість і насолоду від життя.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Проект Щастя.jpeg

«Любов до когось — це не просто сильне почуття, це рішення, судження, обітниця. Якби любов була простим відчуттям, люди не давали б одне одному обіцянку кохати вічно. Відчуття з’являється й може зникнути. Як я можу думати, що воно залишиться довіку, якщо мої дії не ґрунтуються на судженні й рішенні?»—«Мистецтво любові» Еріх Фромм.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Мистецтво любові.jpeg

Для підлітків:

Вам цікаво як просто навчити підлітка головному в житті? Тоді неодмінно прочитайте разом з ним книжку Олени Тараріної «Бути собою». В ній в інтерактивній художній формі описуються проблеми підлітків. Поведінка з незнайомцями, образа на батьків, відсутність підтримки друзів, пихатість, конкуренція, легковажність, побудова відносин та багато інших. Кожна історія — це ґаджет з різними налаштуваннями, обираючи які є шанс змінити своє життя.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Бути собою.jpg

У чому ключ до щасливого життя? Це питання, яке хвилює усіх нас і на яке намагається відповісти найдовше й найуспішніше дослідження щастя. Майже 80 років пішли на з’ясування формули задоволеності життям, гарного самопочуття, здоров’я та довголіття.

Керівники Гарвардського дослідження представляють науковий погляд на те, що робить нас щасливішими у різному віці та від чого найбільше залежить наш добробут. Ця новаторська робота об’єднує наукову точність, традиційну мудрість, неймовірні реальні історії та практичні ідеї, щоб раз і назавжди довести — наше щастя залежить тільки від нас самих—"Щасливе життя. Уроки найдовшого в світі дослідження щастя", Роберт Волдінґер, Марк Шульц

Усі ми про щось шкодуємо. Але це не погано чи добре. Це абсолютно нормальна частина людського буття. Та розуміння того, як працює жаль, може допомогти нам приймати кращі рішення, наповнитися енергією і додати своєму життю глибокого сенсу. Опираючись на дослідження в галузі соціальної психології, неврології та біології, Деніел Пінк доводить, що неможливо ні про що не шкодувати. У книжці він використовує найбільшу статистичну вибірку ставлення американців до жалю, яку коли-небудь проводили, а також власне Всесвітнє дослідження жалю, у якому взяло участь 15 000 людей у 105 країнах.Наповнена справжніми історіями людей, структурована і доступно написана, книжка «Сила жалю» змусить вас подивитися на жаль як на щось, що не просто додає нам людяності, але й робить кращими. Та найголовніше — показує, як оглядаючись назад, ми можемо рухатися вперед. Книга, яка досліджує роль негативних емоцій у досягненні щастя та саморозвитку—"Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед ", Д. Пінк

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Сила жалю.jpg

а також:

· "За межами піраміди потреб: Новий погляд на самореалізацію" Скотта Кауфмана: книга, яка розширює поняття самореалізації та допомагає підліткам знайти свій шлях та цілі.

· "Книга радості: вічне щастя в мінливому світі" Далай-лама: книга, яка пропонує філософський погляд на щастя та його досягнення.

Затишні книги про головне для дітей:

Чому бегемот сумує, а лев невпинно ридає ридма? Чий химерний голос чує тигр? Що можна знайти, шукаючи піратські скарби? У кого є чарівні чорнила і яку вони мають силу? На що здатен заєць у вовчій шкурі? Як полагодити зламаного півня? У який спосіб визначити справжнього друга?.. Ці й багато інших запитань дуже переймають мешканців Дивовижного Зоопарку — адже кожному з них так кортить спіймати власне Щастя! От тільки де саме воно ховається? Певно, безліч дітлахів ставлять батькам таке питання. Тож якщо бажаєте допомогти своєму маленькому дослідникові розібратись у власних емоціях і визначити найщасливіші — пропонуємо вирушити в цікаву мандрівку разом із героями цієї книжки—"Де ховається щастя?", Ольга Пилипенко

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Де ховається щастя.jpg

Жив собі в одному великому місті хлопчик. У нього були мама, тато й хатинка в дереві. Якось у житті Павла з’явилася лисичка. А коли у твоєму житті з’являється лисичка – жди чого завгодно. Чуттєва ілюстрована історія письменниці Евеліни Дацюте й художниці Аушри Кюдулайте розповідає про дружбу хлопчика та лисички, про щедрість, сум утрати й радість відкриття. Про те, що важливо для кожного – великого і маленького. Про щастя. The translation of this book was supported by Lithuanian Culture Institute. Переклад цієї книжки здійснений за підтримки Lithuanian Culture Institute—"Щастя – це лисичка", Евеліна Дацюте, Аушра Кюдулайте

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Щастя-це лисичка.jpg

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/photo_2024-09-30_17-15-59.jpg

Токсична продуктивність: розпізнати і викорінити

Ви постійно працюєте, але водночас відчуваєте, що робите недостатньо? Найімовірніше, що це лише так здається, а ви страждаєте від токсичної продуктивності. Саме вона змушує вас вважати, що потрібно працювати безупину, ігноруючи відпочинок та відновлення. Тому час від часу дозвольте собі зупинитися, відновити сили та попіклуватися про себе.

Розпізнати токсичну продуктивність можна за такими ознаками:

  • Ви завжди ставите собі нереалістичні цілі, що призводить до розчарування.
  • Постійне відчуття тривоги через те, що не встигаєте завершити всі заплановані справи.
  • Ваші успіхи не викликають у вас гордості або задоволення.
  • Вам важко передавати завдання іншим, навіть якщо це необхідно. Працюєте понаднормово і навіть у вихідні дні.
  • Ваше хобі зводиться лише до роботи, і ви не маєте часу для інших захоплень.
  • Ви відчуваєте брак енергії для виконання навіть найпростіших завдань.
  • Відчуття провини за те, що не працюєте достатньо або не виконуєте всі обов'язки.
  • Ви готові пожертвувати особистим життям заради підвищення продуктивності.
  • Ви ставите продуктивність вище за своє фізичне та психічне здоров’я.

Впізнаєте тут себе? Тоді зупиніться і подбайте про себе.

Що можна змінити:

Приймайте недосконалість. Не бійтеся закінчити роботу над проєктом, навіть якщо він не досконалий.

Звільняйте розум. Виділяйте у розкладі окремий час для обдумування своїх почуттів і переживань, щоб вони не отруювали вам життя протягом усього дня.

Відкривайте нові горизонти. Знайдіть час для творчих занять, які не пов’язані з роботою. Це може стати чудовим способом відволіктися та відновити сили.

Встановіть баланс. Визначте чіткі години для роботи, відпочинку та хобі. Це допоможе уникнути вигоряння.

Дбайте про себе. Практикуйте самотурботу та внутрішній баланс. Якщо вам потрібна допомога, не соромтеся звернутися до фахівців або близьких людей.

Важливо усвідомлювати ознаки токсичної продуктивності та вживати заходів для покращення свого психоемоційного стану. Пам’ятайте, що ваш добробут має бути на першому місці!

Як керувати негативними емоціями:
поради та практики


Значна частина життєвих проблем має безпосередній зв’язок із невмінням контролювати свої негативні емоції. Відчуття негативних емоцій, як от гніву, тривоги, суму, протягом тривалого часу може реально погіршити наше здоров’я та якість життя.

Однак негативні емоції — це не зло. Це всього лише психофізіологічна реакція організму, який таким способом сигналізує нам про проблему.

Коли ми переживаємо раптову втрату, шок, невдачу, ніколи не потрібно придушувати свій емоційний стан. Чим сильнішими будуть емоції, які ми відчуваємо, тим більше уваги ми будемо звертати на те, що їх викликає.

Саморегуляція психоемоційного стану

Уміння регулювати свої емоції — це важлива навичка. Процес її набуття умовно можна розділити на такі етапи:

  • помітити, що відчуваєш якусь емоцію;
  • визначити та назвати емоцію;
  • спробувати прийняти її та не намагатись одразу її позбутися;
  • якнайкраще вивчити її;
  • спробувати відділитися від емоції;
  • опанувати навички керування емоцією.
Що робити при появі негативної емоції
  1. Сконцентруйтеся на диханні — під час роздратування дихайте повільно та глибоко. Це допоможе досягти спокійного та гармонійного стану.
  2. Збільшіть фізичне навантаження — чим інтенсивнішим воно буде, тим швидше відбудеться перехід від негативних думок до концентрації на тому, що відбувається.
  3. Зосередьтеся на реалізації побутових та робочих завдань — повсякденні справи допоможуть відволіктися від проблем і переосмислити те, що відбулося.
  4. Гумор — найкращі ліки. Спробуйте перевести все в жарт. Це допоможе заспокоїтися та розрядити обстановку.

Дотримуючись таких нескладних рекомендацій, ви навчитеся керувати власними емоціями. Це значно спростить вам життя і головне — наповнить його спокоєм і позитивом.

Перемагаємо зиму: 7 кроків до кращого самопочуття

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/photo_2024-02-19_17-34-39.jpg

Взимку багато людей відчувають занепад сил, апатію та безсилля. Це може бути пов’язано з нестачею сонячного світла, дефіцитом вітаміну D, втомою від холоду та одноманіття, гормональними змінами й недостатньою фізичною активністю.

Безумовно, українцям цей період ще важче дається через війну, постійний стрес, сумні новини, тривожні повідомлення. Але ми маємо бути сильними й підтримувати свій психічний стан, від якого залежить як наш добробут, так і наших близьких, рідних, коханих.

Отже, працюємо заради життя та покращення свого психічного стану.

Спілкуйтеся із близькими. Підтримка соціального оточення є ключовою складовою для психічного благополуччя. Діліться своїми почуттями та думками з друзями або родиною. Це може допомогти поглянути на ситуацію під іншим кутом.

Частіше бувайте на свіжому повітрі. Навіть у похмурі дні прогулянка покращує настрій і дає заряд енергії.

Здоровий сон. Сон важливий для відновлення енергії та забезпечення здорового функціонування мозку. Намагайтеся кожен день лягати спати в той самий час. Знаходьте час і можливості, щоб компенсувати втрачені години спокою через повітряну тривогу.

Ведіть здоровий спосіб життя. Регулярна фізична активність та збалансоване харчування будуть позитивно впливати на психічний стан. Поставте собі мету у спорті (наприклад, певну кількість кроків, підходів), долучіться до марафону або челенджу. Не подобається спорт? Танцюйте. Навіть незначна фізична активність може поліпшити настрій і самопочуття.

Хваліть себе. Регулярно відзначайте свої досягнення, які можуть бути й невеликими. Пам’ятайте, що позитивне ставлення до себе важливе для емоційного здоров’я.

Релаксація. Впроваджуйте у своє життя техніки релаксації, такі як медитація, усвідомлене дихання чи йога. Ці практики можуть допомагати знижувати рівень стресу та поліпшувати загальний психічний стан.

Займайтеся творчістю. Творчість може слугувати відмінним засобом для вираження емоцій та зняття стресу.

Не бійтеся експериментувати та вносити зміни у своє життя для покращення психоемоційного стану. Якщо ж ви відчуваєте, що не можете самостійно впоратися з проблемою, зверніться по допомогу до психолога чи психотерапевта.

Кiлькiсть переглядiв: 29