ПРОТИДІЯ ПОШИРЕННЮ НАРКОМАНІЇ та зменшення шкоди від вживання психоактивних речовин
Щорічно 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. Цього дня ми відзначаємо важливість доброго здоров’я та благополуччя для людей по всьому світу і маємо нагоду оцінити своє здоров’я, пообіцяти собі дбати про себе, бути уважними до себе і один до одного. Разом ми можемо створити більш здорову та щасливу країну, а отже – і світ.
На жаль, тютюнопаління залишається однією з найпоширеніших шкідливих побутових звичок у світі та основною причиною передчасної смерті. Особлива небезпека полягає і в тому, що курці завдають шкоди не лише собі, а й оточуючим, в цигарковому димі міститься дуже багато отруйних речовин, які шкодять організму вимушених курців.
Більше інформації, порад та мотивації ти можеш знайти в підібраних джерелах.
Якщо ти хочеш підтримати близьку людину у процесі припинення куріння
Якщо близька людина говорить з тобою про відмову від куріння (навіть якщо це ще не кінцеве рішення, а роздуми на тему), твоя реакція має бути однозначно позитивною. Покажи, що ти дуже радий/ рада таким роздумам/ такому рішенню і охоче його/ її підтримаєш. Якщо ти сам/ сама є колишнім курцем, завжди можеш апелювати до свого досвіду, а також до того, як змінилося на краще твоє життя у статусі некурця. Також запевни людину, що ти готовий/ готова її всіляко підтримати та пройти цей шлях разом з нею.
Також слідуй таким рекомендаціям.
Скорегуй свій стиль життя. Наприклад, можливо, доведеться відмовитися від спільного кавування чи чаювання, походів у місця, де курять, зустрічі з друзями чи знайомими, які курять тощо.
Будь терплячим та позитивно налаштованим. Постарайся більше акцентувати увагу людини саме на позитивних речах, говори, що ти пишаєшся нею.
Спілкуйся. Стимулюй людину до розмови. Навчись слухати.
Не читай нотації.
Не свари за невдачі.
Пропонуй спільні активності. Твоя задача – відволікти увагу людини, що кидає курити, від думок про сигарети, допомогти пережити синдром відміни.
Допомагай впоратися зі стресом.
Святкуйте успіхи.
Будь поряд.
Запам’ятайте, що труднощі, пов’язані з процесом припинення куріння, – явище тимчасове, а переваги від припинення куріння – на все життя!
Кидай курити! Починай відновлюватися!
Хочеш мати гарний вигляд? Кидай курити!
Третій четвер листопада – Міжнародний день відмови від куріння, особливий день для тих, хто прагне змінити своє життя на краще. Це не просто нагадування про шкоду від тютюну, а можливість зробити крок у напрямку здорового та бездимного життя.
Почніть із тесту на готовність кинути курити ТУТ
Після цього створіть свій особистий план відмови від тютюну, користуючись нашими підказками:
- Виберіть день для старту: Призначте конкретну дату, наприклад, 21 листопада – ідеальний день, щоб зробити перший крок.
- Залучіть підтримку: Розкажіть друзям та рідним про своє рішення. Їхня підтримка допоможе залишитися на шляху.
- Сформулюйте мотивацію: Напишіть кілька причин, чому хочете відмовитися від куріння. Нагадування про них стане вашим натхненням у складні моменти.
- Аналізуйте тригери: З’ясуйте, в яких ситуаціях курите, і плануйте альтернативи для уникнення спокус.
Заздалегідь підготуйтеся до боротьби з бажанням закурити: Сильні пориви тривають лише кілька хвилин. Спробуйте дихальні вправи, фізичну активність чи прості прогулянки на свіжому повітрі. Необхідно також прибрати всі нагадування про куріння зі свого оточення. Позбавтеся сигарет, запальничок, попільничок та замініть їх, наприклад, на жуйки або льодяники.
Ви можете скористатись безоплатною професійною підтримкою на сервісі з надання допомоги у припиненні куріння ТУТ.
Важливо пам’ятати, що процес відмови від куріння – це тривалий шлях. Заохочуйте себе маленькими нагородами за досягнення. Використовуйте додатки для підтримки, шукайте групові зустрічі, отримуйте поради від спеціалістів та тих, кому вдалось успішно кинути курити.
Наркоманія — одна з найболючіших проблем сучасності.
Наркотики - це речовини, вживання яких призводить до наркотичної залежності, пригнічення психічного стану і фізичного здоров'я людини.
Потрапити у наркотичну залежність легко, позбутися її надзвичайно важко. Вживати наркотики - це означає вбивати себе задля блага чужих людей, які багатіють на вашому нещасті, при цьому вони самі ніколи не вживають наркотики.
Першою ознакою наркотичної залежності є необхідність збільшення дози спочатку вдвічі, втричі, а потім у десятки разів для задоволення і досягнення бажаного результату - "кайфу".
Дія будь-якого наркотику має три фази: ейфорія, залежність, абстиненція.
Перша фаза
приносить оманливе задоволення. Декількаразове використання наркотиків розвиває психологічну та фізіологічну залежність.
Друга фаза:
при психологічній залежності людина на підсвідомості потребує наркотиків через те, що мозок одного разу запам`ятав задоволення від його прийняття і вимагає нових порцій. При фізичній залежності організм людини фізично не може жити без наркотиків, бо вони глибоко проникають в обмінні процеси і без введення наркотику не можуть нормально протікати.
Третя фаза:
якщо в організм не потрапив наркотик, розвивається абстинентний синдром або «ломка», під час якої людину ламає, у неї все болить, зводить спазмами шлунок, кістки і суглоби як би розламуються на частини і розриваються. Настає занепокоєння і слабкість, тіло тремтить, людина обливається потом, постійно позіхає, плаче. Потім настає провал у свідомості, людина впадає в напівсон, кричить від болю, не знаходить собі місця. Стан дуже важкий, без нової порції наркотику або термінової медичної допомоги людина може загинути. "Ломка" може тривати кілька днів, до тижня. За цей час людина дуже худне, не спить, не їсть, втрачає сили. У стані "ломки" наркомани готові на все: підкуп, обман, крадіжка та будь-який злочин заради отримання нової дози наркотику.
ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ НАРКОМАНІЇ
Ось тільки п'ять найперших "заповідей".
Заповідь перша Перш ніж придбати порцію "дурі", добре подумай: а навіщо тобі це потрібно?(Крім проблем – нічого хорошого)
Заповідь друга Якщо ти все ж від цікавості придбав цю гидоту, не полінись донести її до унітазу.(Саме там їй і місце!)
Заповідь третя Борони тебе Боже погодитися передати пакунок або пакетик із сумнівним вмістом, навіть своєму другу.(Саме так найчастіше попадають в сумнівні історії)
Заповідь четверта Яким би заманливим не видалася б пропозиція "спробувати трішки щастя" – відмовся! (Безкоштовним сир буває лише в мишоловці)
Заповідь п'ята Якщо, спробувавши "дурі", захочеш повторити її прийом, згадай: за все потрібно платити! (Ціну ти вже знаєш...)
основні міфи
Міф No 1. Наркотики і залежність
Численні міфи про наркотики стверджують, що прийом наркотичних засобів “не серйозно” не викличе будь-якої залежності. Так може здатися тільки лише на перших етапах вживання наркотиків. Звичайно, одна він стильний таблетка або композиції на зроблять людину наркозалежним. Однак більша частина людей, хоча б раз які взяли будь-якої наркотик, не зупиняється на цьому. Тому вживання наркотиків “понарошку” є першим кроком до наркозалежності. Тільки одиниці, прийнявши один раз наркотичний засіб, можуть зупинитись на цьому. Варто додати, що такий наркотик, як кокаїн, викликає залежність з першої дози.
Міф No 2. Наркотики зближують людей
Багато хто наркомани, пояснюючи свою залежність, посилаються на бажання розслабитися і зблизитися з оточуючими. Але по факту, стан наркотичного сп‘яніння суттєво звужує коло інтересів наркозалежного. Таким чином, наркоманів об‘єднує тільки лише обопільне бажання наркотиків. Ні про яке духовному єдності не може бути й мови. У наркозалежних зазвичай немає друзів, є тільки знайомі.
Міф No 3. Марихуана – це “легкий наркотик”
Більшість підлітків починає балуватися наркотиками саме з марихуани. Цей факт обумовлений твердженням, що марихуана є “легким наркотиком”, які не мають значного впливу на організм і психіку людей. Але численні дослідження показали, що навіть невелика доза травки може викликати вкрай неприємні психічні захворювання – психоз і шизофренію. Подібних захворювань особливо схильні до підлітки за неустояної психікою.
Також існує міф про те, ніби марихуана не так шкідлива, як тютюн або сигарети. Деякі вважають, що регулярне pokurivaniye травки не зашкодить здоров ‘ю. Але цей твердження є самообманом. Марихуана часто є причиною неадекватної поведінки і підтримки подальшого інтересу вже до більш серйозних наркотикам.
Міф No 4. Боротьба з наркотиками сприяє зниженню попиту на них
У суспільстві вже давно вкоренилася думка про те, що громадська боротьба з наркотиками знижує попит на наркотичні препарати. В більшості країн наркотичні засоби є нелегальними. Однак подібні дії зазвичай викликають зворотний ефект. Більшість наркозалежних керуються принципом “заборонений плід завжди солодкий”. Цим користуються і наркодилери, які, перебуваючи “у тіні”, реалізовують божевільні обсяги наркотичних засобів. Необхідно визнати, що на даний момент тактика залякування не утримує дітей від вживання наркотиків.
Міф No 5. Наркотики поліпшують самопочуття
Більшість наркозалежних зі стажем стверджують, що регулярний прийом травки, таблеток і інших засобів дозволяє їм почувати себе чудово. Насправді наркоман просто вже не може самостійно позбутися від своєї пагубної звички. Щоб уникнути осуду оточуючих, він “хизується” тим, що наркотики покращують її самопочуття. Але він не може зрозуміти, що абсолютно счастливому осіб немає потреби вживати наркотики.
Міф No 6. Краще бути наркоманом, ніж алкоголіком
Дане твердження теж є вельми спірним. Це дві крайності, яких немає сенсу порівнювати. Алкоголь, як і наркотики, веде до деградації особистості, погіршення стану його організму, нерозуміння з боку родичів, проблемам на роботи і т. Д. Тому краще не бути ні наркоманом, ні алкоголіком.
Міф No 7. Наркотики допомагають забутися
Поширеною причиною виникнення наркозалежності є бажання забути про всі наявні життєвих негараздів. Дійсно, наркотичні засоби сприяють усунення на деякий період почуття неспокою і невпевненості. Вони також сприяють витіснення думок про прийняття складних рішень, проведення важливих вчинків і т. Д. Але наркоманія є тільки лише тимчасовим “рішенням” проблеми. Таким чином свої проблеми вирішують тільки лише слабкі особистості, бажаючі уникнути наслідків самостійних дій. Отже, вживання наркотичних засобів може не тільки відтермінувати рішення проблеми, але й суттєво її погіршити.
Гра-квест "НаркотикНі". Складати ТУТ.
Вебквест: Міф чи факт про наркотики, алкоголь, тютюн ТУТ, автор. Бовчалюк Юлія Євгенівна
Розлад вживання алкоголю
Рекомендації для батьків:
- Вибудовуйте стосунок на основі відкритого спілкування, розуміння, довіри та підтримки.
- Демонструйте відповідальне споживання алкоголю, якщо, наприклад, ви вирішили епізодично вжити алкоголь;
- Розмовляйте з дітьми та підлітками відповідно до їхніх потреб і розуміння, щодо алкоголю.
- Встановіть правила щодо вживання алкоголю.
- Звертайтесь за спеціалізованою допомогою, якщо ви спостерігаєте зміни у поведінці своєї дитини.
Сімейна політика стосовно вживання алкоголю серед підлітків вдома та власний приклад батьків мають велике значення. Більше ТУТ та ТУТ. Про вплив алкоголю ТУТ.