Повернутися до звичайного режиму

Протидія торгівлі людьми

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Торгівля людьми 3.jpg

Європейський День

боротьби з торгівлею людьми

Міжнародний день боротьби з торгівлею людьми відзначається щорічно з метою підвищення усвідомлення щодо цієї проблеми, відзначення досягнень у боротьбі з нею та підтримки постраждалих осіб. Основні аспекти, які акцентуються в цей день, включають в себе профілактику та розкриття цього злочину, захист прав потенційних жертв та сприяння розробці політики та програм для подолання торгівлі людьми.


Алгоритм дій щодо надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми


  1. На місцевому рівні визначений структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та відповідальна посадова особа.
  2. Особа, яка постраждала від торгівлі людьми або її законний представник звертається за наданням допомоги та послуг до відповідального підрозділу місцевої держадміністрації за місцем перебування особи.
  3. Особа постраждала від торгівлі людьми за кордоном може звернутися за допомогою до дипломатичних представництв та консульських установ України, які у разі необхідності забезпечують громадян України відповідними документами для повернення в Україну, надають необхідну консультаційну і правову допомогу та вживають необхідних заходів щодо їх повернення, у разі відсутності коштів сприяють поверненню їх в Україну.
  4. У разі коли постраждала особа не в змозі самостійно пересуватися з будь-якої причини (інвалід, хвора, поранена) або стан особи загрожує її життю чи безпеці оточуючих, суб'єкт, який виявив таку особу, зобов'язаний невідкладно забезпечити надання їй першочергової медичної допомоги та у разі потреби розміщення у відповідному закладі охорони здоров'я, який надає їй інформацію про набуті хвороби та їх імовірні причини, лікування та інші питання, пов'язані зі здоров'ям, якщо це стосується справи або направляє особу до відповідального підрозділу та подає йому медичні висновки щодо обстеження та лікування особи.
  5. Постраждала особа може не співпрацювати з органами внутрішніх справ. У разі відсутності у постраждалої особи документів, що посвідчують особу, відповідальний підрозділ звертається до територіального органу або підрозділу ДМС, який терміново здійснює заходи щодо відновлення або видачі таких документів.
Зверніть увагу!

Потерпілі від торгівлі людьми можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, а саме:

- Діти віком до 6 років;
- Діти віком від 6 до 18 років;
- Працездатні особи;
- Особи, що втратили працездатність.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування).

Необхідні документи для отримання медіальної допомоги:

- Заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- Копія довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
- Копія документа, що посвідчує особу;
- Копія документа про непрацездатність особи (у разі потреби).

Що робити, якщо ви стали свідком, і куди звертатися за допомогою?

Негайно повідомте поліцію: Якщо ви стали свідком факту торгівлі людьми або маєте підозри про такий факт, негайно телефонуйте в місцевий номер екстреної допомоги або до поліції. Надайте всю доступну інформацію, яка може допомогти в затриманні зловмисника та сприяти розслідуванню.
Залишайтесь на безпечній відстані: Намагайтесь залишатися на безпечній відстані від злочинців та зберігайте особисту безпеку. Не підходьте близько до місця злочину чи потенційних підозрюваних.
Запам'ятовуйте деталі: Спробуйте запам'ятати якомога більше деталей про злочин, такі як зовнішність злочинців, будь-які ідентифікаційні ознаки, державні номери транспорту тощо. Ці деталі можуть бути цінними у розслідуванні.
Не втручайтесь безпосередньо: Уникайте безпосередньої конфронтації з злочинцями, так як це може бути небезпечним для вас і для постраждалої особи. Допоможіть поліції виконати свої обов'язки щодо захисту та розслідування.

Контактні номери телефонів для звернень:

• Національної поліції України102або0 800 500 202(кол-центр поліції);
• Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей15 47;
• Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:527(безкоштовно з мобільного),0 800 505 501(безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00;
• Департаменту боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України -+38(0800) 500-202;
• Укрбюро Інтерполу -+38(044) 256-12-53;

• Цілодобової консульської оперативної служби (у разі надзвичайних ситуацій за кордоном за участю громадян України),+38 (044) 238-16-57, +38 (044) 238-18-24,email: cons_or@mfa.gov.ua.;
• Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Київ, вул. Михайлівська, 8; e-mail: iomkievcomm@iom.int;

• Громадської спілки „А21 Україна” (+38 044 338 338 1, info.ua@A21.org, @A21UA) https://www.a21.org/content/ukraine/gr50zc;
• Громадської правозахисної організації „Ла Страда”, La Strada International (доступні консультації онлайн через месенджер фейсбук @lastradaukraine, Telegram: @NHL116123):0 800 500 335(з мобільного або стаціонарного) або116 123(з мобільного).

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Буклет_Торгівля людьми_2.jpg

Онлайн-квест "Перевір свої сили" для батьків, педагогів та працівників закладу освіти

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/banners-1200x628px-customsize.jpeg

Соціально-економічні та психосоціальні виклики, спричинені війною, роблять нас більш уразливими до торгівлі людьми та експлуатації. Тому Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні запустило онлайн-квест, щоб підвищити обізнаність українців про правила безпечної подорожі та працевлаштування.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/LOOK_AGAIN_Poster.png

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Untitled.FR12 - 0002.png

Онлайн-квест "Щось пішло не так" для здобувачів освіти

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/гра 1.jpg

Збираєтесь в подорож чи на роботу або ж навчання за кордон? Перевірте свої знання щодо безпечної міграції. Зіграйте в гру «Щось пішло не так» -https://game.stoptrafficking.org/.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/12_.png

Ви дізнаєтесь найпоширеніші схеми обману шахраїв та торговців людьми. І найголовніше – як уникнути таких ситуацій. Безпечніше зіткнутися з викликами у віртуальному світі, щоб знати, як уникнути їх у реальному житті!

Кiлькiсть переглядiв: 52