Перша допомога
після дії стресових факторів

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Долаємо стрес.png


Існує система прийомів емоційної саморегуляції, яку можна використовувати після дії на організм людини стресових факторів.

1. Змочити чоло,скроні та руки холодною водою.

2. Повільно озирнутись по сторонах, навіть у тому випадку, якщо приміщення знайоме. Переводячи погляд з одного предмета на інший, думкою описати їх зовнішній вигляд. Зосередження на кожному окремому предметі допоможе відвернутися від внутрішньої стресової напруги, переключити увагу на раціональне сприйняття навколишнього оточення.


3. Подивитися у вікно на небо. Зосередитися на тому, що бачите


4. Уявіть себе в приємній обстановці (на пляжі, в саду, під душем тощо)

5. Набравши води в склянку, повільно подумати, як її випити. Сконцентрувати увагу на відчуттях, коли вода буде текти по горлу.


6.Існує безліч фізіологічних механізмів розрядки, що діють на людину відновлюючи. Зовні вони проявляються у вигляді плачу, сміху, бажанні виговоритися, вдарити та інше. Не треба їх стримувати:

- почуття роздратування, агресії можна зняти за допомогою фізичної розрядки: кілька разів ударити ногою по уявленому предмету, "побоксувати" подушку, порвати папір, тобто "випустити пар" в сприятливій формі;

- розрядити емоції, виговоритися до кінця кому -небудь. Коли людина виговориться її збудження знижується, вона може усвідомити свої помилки і прийняти правильне рішення;


- щоб швидше нормалізувати стан після неприємностей, необхідно дати собі посильне навантаження (біг на місці, підйом на 4-5 поверх пішки, 20-30 присідань та інше)


- Знайти місце, де можна вголос поговорити, прокричати те, що обурює кривдить, виплакатися.

7. Зробити переоцінку значущості ситуації за прикладом: "не дуже то і хотілося", або зуміти знайти щось позитивне навіть у невдачі, використовуючи прийом "зате...."

8. Застосувати спосіб заспокоєння "зелений виноград". Сказати собі: "Те, до чого я тільки що безуспішно прагнув, не так уже і добре, як здавалося".

9. Спокійно проаналізувати ситуацію, обмірковуючи її розв’язання, постаратися чітко усвідомити можливі негативні наслідки (програти "найгірший сценарій".) Виявиться, що все не так жахливо, як здається.

Аптечка психологічної самодопомоги

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_1.jpg

Стійкість — це здатність проживати випробування, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи ментальне здоров’я, особистісну цілісність і соціальні зв'язки.

Так само, як відвідувати тренажерний зал для фізичної підготовки, стійкість необхідно тренувати та розвивати

У цьому можуть допомогти інструменти та техніки, які ви знайдете на цій сторінці. Усі вони мають доказову ефективність, зручні для виконання будь-де і будь-коли та займуть зовсім трохи вашого часу.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_2.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_3.jpg
/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_4.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_5.jpg
/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_6.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_7.jpg
/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_8.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Путівник емоцій_9.jpg

Техніка "Сходинки страху" від Олексія Хоменко

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/photo_2024-11-11_16-33-49.jpg

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/photo_2024-11-11_16-33-52.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/photo_2024-11-11_16-33-56.jpg

Тримай дихальну техніку, яка допоможе відновитися у будь-якому місці — коли займаєшся, у транспорті чи навіть у черзі.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Untitled.FR12.png

Кiлькiсть переглядiв: 417