Соціальний захист

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Соціальний захист 2.jpg

Соціальний захист - це система заходів, спрямованих на відновлення зовнішніх соціально-економічних, політичних, медико–екологічних, правових, психолого–педагогічних умов, які забезпечують на сучасному рівні виживання і розвиток дітей, на подолання ситуації, коли дії окремих осіб чи інститутів наносять безпосередню шкоду здоров’ю, психічному, моральному, інтелектуальному розвитку дитини.

Основні завдання соціального захисту дітей у школі:

1. Створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення їх правового та соціального захисту.

2. Формування гармонійно розвиненої особистості, громадянина, здатного до повноцінної життєдіяльності в усіх сферах освіти, науки і культури.

3. Надання адресної допомоги дітям, що перебувають в особливо складних матеріальних умовах.

4. Поліпшення умов для дітей, які перебувають в особливо складних і надзвичайних умовах.

5. Допомога в розвитку творчих і потенціальних здібностей дітей.

6. Здійснення заходів щодо профілактики злочинності та домашнього насильства, жорсткого поводження з дітьми.

7. Попередження вживання алкоголю та психоактивних речовин.

8. Соціальний захист дітей пільгового контингенту.

Патронат на період подолання
складних життєвих обставин

Патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Ця форма дає змогу соціалізувати дитину та оточувати її батьківською турботою.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має належні житлово-побутові умови за місцем проживання і добровільного помічника, разом із яким пройшла професійну підготовку за спеціальною програмою та отримала відповідну рекомендацію.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Патронатна сім\'я_1.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Патронатна сім\'я_2.jpg

Опіка чи піклування

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування.jpg

Опіка та піклування — найбільш поширена сімейна форма виховання. Різниця між опікою і піклуванням — у віці дитини. Опіка оформляється над дитиною до 14 років, піклування — від 14 до 18.

Важливо: для зручності читання на картках використовується лише поняття “опіка”, але воно стосується і опіки, і піклування; так само під “опікунами” маються на увазі і опікуни, і піклувальники.

Відповіді на поширені питання про цю сімейну форму: чи правда, що оформити можуть тільки родичі; які виплати нараховуються на дитину; чи може людина усиновити дитину, над якою взяла опіку, тощо? Гортайте картки.

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_1.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_2.jpg
/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_3.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_4.jpg
/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_5.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_6.jpg
/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_6.jpg /Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Опіка та піклування_8.jpg

Методичні рекомендації щодо організації роботи з дітьми пільгового контингент

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Пільгові категорії.png

В рамках підписаного Меморандуму з НЮУ імені Ярослава Мудрого ведеться робота формування у дітей і підлітків навичок правомірної поведінки за допомогою спеціалістів університету, проводиться роз’яснення серед батьків щодо послуг юридичної клініки.

БУЛІНГ: ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

/Files/images/nyuu/3_legalclinic.nlu.edu.ua.png

Поради батькам, педагогам та учням

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Поради батькам.png

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Поради батькам 2.png

Телефони довіри

/Files/images/nyuu/Screenshot_11.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 954